Najlepsza możliwa telewizja

Najlepsza możliwa telewizja

Klasyczna telewizja już dawno przestała być dostępna tylko za pośrednictwem telewizji kablowej, satelitarnej lub antenowej. Możesz także odbierać telewizję przez Internet – nie tylko za pomocą przeglądarki. Możesz oglądać filmy za darmo online na ekranie swojego telewizora.  

Podłącz telewizor do Internetu

Możesz podłączyć nowoczesne telewizory do Internetu i korzystać z większej liczby funkcji. W tym celu telewizory są wyposażone w połączenie sieciowe, ale możliwe jest również połączenie za pośrednictwem domowej sieci WLAN. Zdecydowanie zalecane jest połączenie z Internetem. Przegapiłeś swój ulubiony program? Korzystaj z bibliotek medialnych kanałów, uruchamiaj filmy na żądanie, korzystaj z radia internetowego, Netflix, Amazon Prime Video i innych dodatkowych usług.

Jeśli chcesz podłączyć telewizor do Internetu i oglądać filmy za darmo, wymaga to kontaktu z routerem internetowym. Istnieją różne opcje: przewodowe przez LAN i całkowicie bezprzewodowe przez WLAN. I tak to działa.

Podłącz telewizor do Internetu: LAN

Kabel sieciowy (LAN) jest prawdopodobnie najłatwiejszą opcją, a jeśli router znajduje się w pobliżu telewizora, masz szczęście – nie trzeba wtedy uciążliwie układać kabla. Jeśli ustanowiłeś połączenie kablowe między telewizorem a routerem, możesz natychmiast rozpocząć konfigujeracje, a połączenie z Internetem będzie działać natychmiast. Dzięki połączeniu LAN nie można uniknąć irytującego układania kabli, ale sposób ten ma jeszcze więcej zalet. Jest to:

 • wysoka szybkość przesyłania danych
 • stabilne połączenie
 • wysoki poziom bezpieczeństwa łatwa instalacja

Bez kabla – bezprzewodowo

Wolisz rozwiązanie bez kabla? Zatm podłącz telewizor do Internetu za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi – dzięki czemu nie będziesz musiał układać kolejnego kabla w mieszkaniu i będziesz bardziej elastyczny, jeśli chodzi o lokalizację routera i telewizora. Jednakbądź ostrożny: często przyczyną problemów z siecią WLAN jest prędkość transmisji. Jeśli router znajduje się zbyt daleko od telewizora, przepustowość się zmniejszy. Zalety podłączenia telewizora bez kabla to:

 • szybki montaż
 • nie ma potrzeby układania kabla sieciowego.

Jeśli zdecydujesz, czy wolisz sieć LAN, czy WLAN, wykonaj następujące czynności w telewizorze, aby ustanowić połączenie z Internetem:

 • Naciśnij przycisk „MENU” na pilocie zdalnego sterowania
 • Wybierz „Sieć”, a następnie „Połączenie sieciowe”
 • Wybierz „Auto” i naciśnij „OK” – ta opcja pozwala telewizorowi sprawdzić połączenie LAN. Jeśli kabel LAN jest podłączony, przewodowe połączenie LAN jest konfigurowane automatycznie. Jeśli nie jest podłączony kabel LAN, uruchamia się menu WLAN
 • Wybierz żądany punkt dostępu i naciśnij „OK”
 • Wprowadź klucz szyfrowania punktu dostępu i naciśnij „BACK / RETURN”, aby zapisać
 • Nastąpi automatyczna konfiguracja
 • Wybierz „Status sieci”, aby przetestować połączenie
 • Podłącz telewizor do Internetu

Po tym wszystkim możesz cieszyć się dostęp do wszystkich zasobów sieciowych na ekranie swojego telewizora. To możliwość oglądania filmów za darmo z całą rodziną, wygodnie na domowej kanapie. Telewizja internetowa dostarcza wiele filmów, seriali i programów dla całej rodziny.